KUR’AN’A GÖRE YAHUDİLERİN ÖZELLİKLERİ

Yahudilerin en büyük kin ve düşmanlıkları İslâm dinine ve Müslümanlara karşı olmakla beraber kendi çıkarları için bütün insanlığı felakete sürüklemekten geri kalmamışlardır.

Uluslararası düzenin tarumar edilmesi pahasına icra edilen Ortadoğu işgalinde olduğu gibi tarih boyunca yaşanan ihtilallerin, savaşların, insanlar arasındaki fitne ve kavgaların birçoğunda Yahudi parmağına rastlamak mümkündür.

Yahudiler Allah’a, gönderdiği peygamberlere ve özellikle Tevrat ve Zebur’da geleceği haber verilen Hz. Muhammed (s.a.v.)’e, dolayısıyla da tüm Müslümanlara düşman olmuş ve düşmanlık yapmışlardır. 

Çeşitli sebeplerden dolayı Allah ve Resulü tarafından lanetlenmiş tek millet olan Yahudileri Kur’an bize tüm özellikleriyle tanıtır.

İşte Kur’an’a göre Yahudiler:

HANİ BİZ MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİK?

Kur’an’a göre hani biz Müslümanlar kardeştik?

Kardeşlerin arasını bulup düzeltecektik

Zannın çoğundan kaçınacak, birbirimizin kusurunu araştırmayacaktık.

Birbirimizin arkasından çekiştirmeyecektik.

Birbirimize karşı alçak gönüllü ve merhametli olacaktık.

Hani biz Müslümanlar kardeştik?

KİMİNLE KONUŞABİLİRİM BUGÜN?

Afşar Timuçin’in Düşünce Tarihi isimli 3 ciltlik bir kitabı var. Bu kitabın birinci cildinde antik uygarlıktan bahseder.

Bu uygarlıklardan günümüze kadar ulaşan yazılı belgelerinde Sümer, Asur ve Antik Mısır edebiyatından bahsedilir.

O günün insanlarının düşünceleri, duyguları, sevgileri, aşkları, sevinçleri, nefretleri, inançları, duaları, ahlâkî değerleri, şölenleri, türküleri ile günümüz insanlarından bir farklarının olmadığı görülür.

ÜÇÜ DE VAR, YAVRUM! ÜÇÜ DE VAR

Altı hafta boyunca bu köşede terör devleti İsrail’in Filistin/Gazze’deki yapmış olduğu zulüm, vahşet, katliam ve soykırımına kayıtsız kalmamak adına dilimizin döndüğünce susmadık, bir şeyler karalamaya çalışarak tarafımızı belli ettik.

Bu süreçte ara verdiğimiz Harput Havzası’nda yetişmiş, âlim, müellif ve mutasavvıflardan bazılarının kısaca hayat hikayeleri ile birlikte dilden dile dolaşan ve Harput Havzası’nı ilgilendiren ilginç anekdot, olay ve menkıbelerini sizlerle paylaşmaya devam etmek istiyorum.

Bir insanın/devletin kendine özgüveni olması, haksızlık karşısında hakkı haykırabilmesi, hiçbir şeyden korkup çekinmemesi ve eyvallah etmemesi için; “ilim, zenginlik ve cesaret” gibi üç özelliğinin olması gerekir. 

BIRAKIN SAVAŞÇI ONURUYLA ÖLELİM!

Direnişin öğretmeni Şeyh Ahmed Yasin…

O bir öğretmendi…

Şeyh Ahmed Yasin, hayatının her safhasında direnişin öğretmeni oldu.

İşgale, zulme, haksızlığa, soykırıma, vahşete karşı nasıl direnileceğini öğretti.

Şehadeti ile tüm dünyaya direniş azmi ve kararlığını öğretti.

O, zalimlere karşı canını vermekten çekinmeyenler için yenilginin söz konusu olamayacağını öğretti.

Evet, Şeyh Ahmed Yasin de bir öğretmendi.

O, bir direniş öğretmeniydi.

İNSANLIK TARİHİNDE KARA LEKE; AHISKA SÜRGÜNÜ

İnsanlık tarihinde birçok kara lekeler vardır.

Bu lekelerden en karanlığını en vahşetini şu anda Gazze’de yaşamaya devam ediyoruz. Siyonist terör devleti İsrail’in yakın tarihimizdeki bu kara lekesi hiçbir zaman hafızalarımızdan ve yüreklerimizden silinmeyecek…

Bu kara lekelerden biri de yakın tarihimizde gerçekleşen Ahıska sürgünüdür.

Bugün Gürcistan sınırları içinde kalan Ahıska’nın bize uzaklığı sadece 15 km.

250 yıl Osmanlı Devleti’nin egemen olduğu Ahıska toprakları, 1828 yılında Rus işgaline uğradı, 1829 yılında ise bu ülkenin hâkimiyetine geçti.

FİLİSTİN’DE / GAZZE’DE ÇOCUK OLMAK

Bir ayı aşkın süredir devam eden İsrail’in Gazze’deki soykırımında ölenlerin yarısı çocuk…

Çok zordur, Filistin’de / Gazze’de çocuk olmak...

Ölümle, açlıkla, yoklukla iç içe bir yaşam sürmektir, Filistin’de çocuk olmak...

Filistinli olarak doğduğu gün ölmektir, Filistin’de çocuk olmak ...

İĞNELİ FIÇI; GAZZE

Elazığ Belediyesi’nin organize ettiği 4. Kitap Fuarı dolu dolu geçiyor. Yoğun bir ilgi var. Başta Belediye başkanı Sayın Şahin Şerifoğulları olmak üzere tüm emeği geçenlere, Elazığlı yazarlara, tüm katılımcılara ve bizleri yalnız bırakmayan kitapseverlere teşekkür ediyorum.

Bu etkinlik devam ederken Gazze’de oluk oluk kan akmaya devam ediyor, soykırım yapılıyor.

Hem kitap fuarı hem de Gazze katliamı dolasıyla Yahudilerin vahşi yönünü delilleri ile ortaya koyan bir kitaptan bahsetmek istiyorum.

Cevat Rıfat Atilhan’ın çok konuşulan, tartışılan kitabı; İğneli Fıçı…

Çok okunan ve okundukça insanın tüylerini diken diken eden bilgilerle dolu bir kitap.

Bu kitabı okudukça şimdi nasıl insanlığımızdan utanıyorsak, Gazze’deki soykırımı da takip ettikçe insanlığımızdan utanıyoruz.

“SADECE DÖRT MÜCAHİT NASIL TARİH YAZDI?”

Filistin halkının 1948 yılında BM kararlarıyla kurulan İsrail’in zulümlerine muhatap olması ve bu zaman içerisinde topraklarının önemli oranda işgal edilmesine karşı dünyanın anlaşılmaz sessizliği ve duyarsızlığına bir tepki olarak 7 Ekim tarihinde “Aksa Tufanı”nı başlatılmıştı.

Bu harekâtın başlatılması sonrası İsrail ve ABD’den gelen tepkilerle birlikte İslam dünyası ve bazı çevrelerden de eleştiriler gelmişti.

Hamas’ın İsrail’e yönelik başlattığı Aksa Tufanı’nın zamansız ve yersiz olduğunu iddia eden çevrelere en güzel yanıt, İsrail’de yayınlanan Siyonist Yediot Aharonot Gazetesi’nden geldi.

SİYONİST ÇETE’NİN KATLİAM TARİHİ

İsrail, ABD ve İngiltere’nin gayr-i meşrû çocuğudur…

İsrail, 14 Mayıs 1948’de kuruluşunun ilan edildiği tarihten itibaren Müslümanlara zulmetmeye yemin etmiş ilk ve tek Yahudi terör devletidir. 

Kurulduğu tarihten itibaren ABD’nin oluşturduğu zeminde Siyonist Çete (İsrail)’nin gerçekleştirdiği Lübnanlı, Suriyeli, Mısırlı ve özellikle de Filistinli Müslümanlara yönelik katliamlarını kronolojik olarak sıralamak istiyorum.